‘2022 buhranını bu millete yaşatanlar, maşeri vicdanda unutulmayacak’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“2022 BUHRANI…”

Öztrak’ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

* “2022, sahiden çok berbat bir yıl oldu. Bu yıl; ucube tek kişilik idare sisteminin, en berbat yüzüyle karşılaştık. Devlette idare krizi derinleşti. Haksızlık, hukuksuzluk, Sarayın vesayeti altındaki yargıçlar eliyle tepe yaptı. Ekonomik kriz 85 milyonu perişan etti. Orta direk yok oldu. Yoksulluk tabana yayıldı. Mutfaklardaki yangın konutları kavurdu. Cumhuriyet tarihimizin en makûs buhranlarından birini, bu yıl yaşadık. 2022 buhranı, tarihin en derin buhranlarından biri olarak anılacak.

“BU BUHRANI YAŞATANLAR MAŞERİ VİCDANDA UNUTULMAYACAK”

* 2022 buhranını bu millete yaşatanlar, maşeri vicdanda unutulmayacak. Meğer 2022 başladığında, palavra İmparatorluğu’nun Şahı, ucube hükümet sisteminin başı, AK Parti Genel Lideri; ‘Kur da düşecek, faiz de düşecek…’ diyordu. 2022’de ne kur düştü, ne de milletin sırtındaki faiz yükü düştü. Bilakis her ikisi de katlandı. Palavra İmparatorluğu’nun Şahı, ‘2022, en parlak yılımız olacak’ diyordu… 2022 en berbat yıl oldu. Atadığı Hazine ve Maliye Bakanı sonunda çıktı; ‘2022 en makûs yıl olarak, tarihe geçecek’ dedi. Büyük beceriksizliği itiraf etti.

“İSTANBUL’A ÇÖKMEK İÇİN KUMPASA GİRİŞTİLER”

* İşte en son, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaşananlar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne çökebilmek için, gerisi gerisine, aklın havsalanın almayacağı kumpaslara girişiyorlar. YSK eliyle İstanbullunun iradesini gasp etmek istediler evvel. İstanbullu bu ulusal irade gaspı teşebbüsüne karşı, karşılığını en ağır formda sandıkta verdi. Lakin akıllanmadılar. Milletimizin gözünün içine baka baka, artık Sarayın vesayeti altındaki savcıları, yargıçları kullanarak, kumpas üstüne kumpas tezgâhlayarak İstanbul’u ele geçirmeye çalışıyorlar. Evvel seyyar yargıçları eliyle, ipe sapa gelmez bir hakaret suçlamasıyla, İstanbul Büyükşehir Belediye Liderine ceza verdiler.

“ÇAKMA FOUCHE HUKUK CELLATLIĞINA SOYUNDU”

* Sarayın Fouche’si, atama İçişleri Bakanı entrika fotoromanlarının başrol oyuncusu, bu görünce ağzının suyu aktı. ‘Hemen misyondan alırım’ diye açıklama yaptı. Lakin baktı İstanbul Büyükşehir Belediye Liderini misyondan almak, İstanbul’u CHP’nin elinden almak, İstanbullunun iradesine çökmek, ulusal iradeyi gasp etmek o kadar ucuz değil, Çakma Fouche yeni bir hukuk cellatlığına soyundu. AK Partili müfettişini İBB’nin üstüne saldı. Biz bu entrikacı atama bakanın saçma sapan savlarını, hiçbir formda ciddiye almıyoruz. Ancak bu kumpasın; İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu’nu misyondan almak, İstanbul’u CHP’nin elinden almak isteyen, Sarayın kibirlisine ilişkin olduğunu da görüyoruz.

“KUMPAS SARAYIN KİBİRLİSİNE AİT”

* Sarayın kibirlisinin son bir deva olarak, seçimden evvel, İstanbul’u hukuk kumpasıyla ele geçirmek, İstanbul’un maddi ve siyasi rantını seçimlerde kullanmak saikiyle hareket ettiği açık… Bunun içinde kullandığı maşa, atama bakan. Suyu bulandırıp, balık avlamaya çalışan bu çakma Fouche’ye, İstanbul Büyükşehir Belediye Liderimiz, hukuk çerçevesinde verilmesi gereken karşılığı verdi. Yaptığı hukuksuzlukları, haksızlıkları, gözler önüne serdi. Bu son kumpasla Sarayın, yetkilerini partizan emelleri için nasıl kullandığı, güvenlik bürokrasisini de bu hukuk dışı çabalarınanasıl alet ettiği, İstanbul’a nasıl çökmek istediği ayan beyan ortaya çıktı. Biz bu kumpasa türel ve siyasi yanıtlarımızı kararlılıkla vermeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir