Depremde hayatını kaybeden 14 üniversiteli için fidan dikildi

NEVÜ yerleşkesinde Mezuniyet Hatıra Ormanı olarak belirlenen alanda düzenlenen aktiflik, hürmet duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

İlahiyat Fakültesi Öğretim Vazifelisi Oktay Kanca tarafından zelzelede hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, programda yaptığı konuşmada, “asrın felaketi” olarak nitelendirilen 6 Şubat’taki sarsıntılarda hayatını kaybeden 14 öğrencinin isimlerinin, kendileri ismine dikilen fidanlarla yerleşkede yaşayacağını söyledi.

Her eğitim yılı sonunda üniversite bünyesinde farklı alanlara Mezuniyet Ormanı uygulaması kapsamında fidan dikildiğini, bu yıl da zelzelede hayatını yitiren öğrencilerin anısına programın sürdürüldüğünü anlatan Aktekin, zelzelede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Depremde ömrünü yitiren öğrencilerden Behiye Doğancı’nın babası Orhan Doğancı, aktifliğin kendisini duygulandırdığını belirterek, “Kızımın ismi burada yaşayacak. Arkadaşları beni bir gün bile yalnız bırakmadı. Behiye’ye mezuniyet merasimine geleceğime kelam vermiştim ancak Allah onu bizden fazla sevdi.” diye konuştu.

Daha sonra Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Mehmet Savran, davetliler, öğrenciler ile zelzelede hayatını yitiren öğrencilerin yakınlarının iştirakiyle fidanlar toprakla buluşturuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir